Czy warto stosować dietę kapuścianą?

Czy warto stosować dietę kapuścianą?

Tak jak każdy inny program żywieniowy mający na celu utratę zbędnych kilogramów, dieta kapuściana ma swoich zagorzałych zwolenników jak i przeciwników. Nie ulega wątpliwości, że metoda ta nie zapewnia organizmowi wszelkich niezbędnych do funkcjonowania składników pokarmowych, jednak z drugiej strony dieta trwa tylko tydzień, więc nie powinna wpłynąć negatywnie na stan zdrowia. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem, czy dietetykiem, który określi, czy ten program żywieniowy nadaje się właśnie dla nas. Jeżeli jednak nic nie stoi na przeszkodzie, warto spróbować dietę kapuścianą ze względu na niskie koszty potrzebnych produktów spożywczych, łatwość przyrządzenia potraw i perspektywę dużej utraty wagi w krótkim czasie.

Na rynku dostępna jest także dieta kapuściana w kapsułkach. Suplement zawiera witaminy oraz sproszkowaną postać wcześniej wymienionych składników zupy. Przed sięgnięciem po taką metodę, polecamy jednak wypróbowanie naturalnej wersji diety kapuścianej. Jeżeli nie przyniesie ona zadowalających efektów, mimo ścisłego stosowania się do przedstawionych tu reguł, raczej nie możemy liczyć na to, że cuda zdziała sam suplement.

A może inna dieta?

Jeśli nie wyobrażasz sobie spożywania takich ilości kapusty lub dieta kapuściana po prostu nie przypadła Ci do gustu, na rynku dostępnych jest wiele innych diet odchudzających, z którymi warto się zapoznać. W Polce obecnie dużą popularnością cieszy się dieta białkowa Piere Dukana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *