Dieta białkowa Dukana

Dieta białkowa Dukana

Dieta Dukana w ostatnim czasie bije wprost rekordy popularności. Ten rewolucyjny skądinąd program odżywiania się jest coraz bardziej interesujący, bowiem jak wskazują liczne przykłady z życia wzięte, dieta ta przynosi wymierne rezultaty. Choćby z uwagi na to wiele osób decyduje się na jej zastosowanie, choć tak naprawdę niewiele wie o samej diecie. Na niniejszej stronie internetowej postaramy się poruszyć najważniejsze kwestie związane z Dietą Dukana i wyjaśnić Państwu, na czym właściwie ona polega.

Smukła sylwetka i idealna figura są obiektem pożądania zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Sposobów na ich osiągnięcie jest co nie miara, ale na ogół wykazują się one niską skutecznością, albo też wymagają od człowieka sporych poświęceń i zaangażowania. Nie można łudzić się nadzieją, że jedząc fast foody i leżąc na kanapie przed telewizorem schudniemy. Trzeba zmienić swój plan żywieniowy i uwierzyć w to, że rzeczywiście można schudnąć. Takie postulaty głosi między innymi w swej książce pt.: „Nie potrafię schudnąć” francuski lekarz i dietetyk, Pierre Dukan. To od jego nazwiska pochodzi nazwa popularnej dziś diety, którą często określa się mianem diety proteinowej lub diety białkowej. Dzieje się tak z uwagi na to, że białka, czyli proteiny, są podstawowym składnikiem diety Dukana.

Doktor Dukan podczas konstruowania zasad żywienia w oparciu jedynie o białko, chciał przede wszystkim stworzyć dietę niewyniszczającą organizm, która nie prowadzi do szkodliwego dla zdrowia niedoboru witamin i składników mineralnych ani do anemii. Jednocześnie, dieta miała przynosić oczekiwane efekty odchudzające. Pogodzenie tych dwóch wyznaczników pozwoliło na stworzenie diety, uznawanej przez wiele osób za dietę uniwersalną i idealną. Według doktora Dukana skuteczność diety jest określana poprzez pryzmat swojej uciążliwości. Podczas konstruowania swej autorskiej diety, Dukan wziął pod uwagę psychologiczne aspekty odchudzania się. Jego dieta nie wymaga zbyt dużych wyrzeczeń i nie powoduje nieustającego poczucia głodu, a osiągane dzięki niej rezultaty w krótkim czasie, skutecznie motywują do dalszych starań i utrzymywania diety. Zachowanie szczupłej sylwetki jest jednak możliwe wyłącznie wówczas, kiedy będziemy stosować kolejne etapy diety Dukana w sposób ciągły.

W pierwszej fazie diety, nazywanej fazą ataku, następuje znaczący spadek masy ciała osoby odchudzającej się, dzięki czemu chce ona stosować program białkowego żywienia w dalszym ciągu.