Dieta Dukana – pytania i wątpliwości (FAQ)

Dieta Dukana – pytania i wątpliwości (FAQ)

Dieta Dukana a sport

Czy podczas stosowania diety Dukana można ćwiczyć?

 

Co prawda, zaleca się zaprzestanie intensywnych ćwiczeń podczas stosowania pierwszych dwóch etapów diety, ale nie oznacza to, że każda aktywność fizyczna jest zabroniona. Na początku diety organizm jest osłabiony, dlatego też nie należy ćwiczyć i narażać się na ciężki wysiłek fizyczny, dopóki nasz organizm nie przyzwyczai się do nowego trybu żywienia. Dieta pozwala schudnąć bez konieczności wykonywania regularnych i zbyt forsownych dla wielu osób ćwiczeń. W trzeciej i czwartej fazie można podjąć nieprzemęczające ćwiczenia i regularne spacery. Poprawią one jędrność skóry i wpływają pozytywnie na samopoczucie.

Ile wody należy pić przy zastosowaniu diety Dukana?

 

Należy wypijać jak najwięcej płynów w ciągu dnia. Minimum 1,5-2 litrów płynów. Stosując dietę Dukana nie należy słodzić napojów. Dzięki wodzie oczyszczamy organizm z toksyn gromadzących się w organizmie, zwłaszcza gdy w czasie stosowania diety przyspieszona jest przemiana materii. Woda wypłukuje toksyczne produkty tejże przemiany.

Czy w pierwszej fazie diety białkowej można przyjmować witaminy?

O ile czas trwania pierwszego etapu diety nie jest zbyt długi, nie trzeba przyjmować witamin. Jeśli jednak wydłuża się, można zażywać codziennie multiwitaminy, ale należy unikać dużych dawek, ponieważ nadmiar może być toksyczny dla organizmu.

Czy gumy do żucia są zabronione w diecie Dukana?

Co ciekawe, żucie gumy nie jest zabronione w diecie Dukana, a nawet sam jej twórca uważa, że guma jest doskonałą bronią w walce z nadwagą. Żucie gumy może się okazać pomocne dla osób przyzwyczajonych do podjadania pomiędzy posiłkami. Gumy do żucia nie mogą jednak zawierać cukru.