Gry i zabawy dla dzieci

Gry i zabawy dla dzieci

Poprzedni artykuł, gdzie była mowa o tym jak przygotować przyjęcie urodzinowe dla dziecka, wspomniane było na imprezie wymyślić gry i zabawy. Niestety, nie każdy rodzic wie, jakie zabawy wymyślić i czy zainteresują dzieci. W tym artykule przedstawię kilka najciekawszych, które można wykorzystać zarówno na przyjęciu jak i na innych okazjach. W niektóre z nich będzie można bawić się samemu z dzieckiem, i niewątpliwie będą sprawiały przyjemność dla obu stron.

Nie trzeba wydawać masy pieniędzy, by zapewnić rozrywkę swojemu dziecku. Przy wielu zabawach prawie w ogóle niepotrzebne są zabawki, ewentualnie kilka akcesoriów – zwykle takich, które są dostępne w każdym domu. Oto kilka z nich:

Labirynt: do tego potrzebne będą nitka i dzwoneczki. W pokoju należy zrobić pajęczynę zaczepiając nitkę o meble, drzwi, okna i wszystko o co się da, w taki sposób by utworzyć ścieżki labiryntu. Następnie na tej nitce wiesza się dzwoneczki. Gra polega na przejściu przez cały labirynt bez zahaczania o nitkę. Wygrywa ten, komu się to uda przejść do końca i nie zadzwoni ani jeden dzwoneczek.

Kotek i myszki: w tej grze powinna być już większa grupka dzieci. Najlepszym miejscem na tę zabawę będzie pokój z kolorowymi przedmiotami. Wybierają spośród siebie kogoś, kto będzie kotkiem, pozostali będą myszkami. Kotek wybiera kolor, mówi myszkom jaki a wtedy one muszą w najbliższym otoczeniu znaleźć przedmiot o takim kolorze. W tym czasie kotek odlicza, po upływie czasu kotek goni myszki, którym nie udało się zdobyć przedmiotu o odpowiednim kolorze. Złapana myszka staje się kotkiem.

Bitwa na kule: potrzebne będą stare gazety, których zrobi się kule. Dzieci dzielą się na dwie drużyny (można też pobawić się tylko we dwoje) i używają różnych większych przedmiotów jako muru obronnego zaczynają walkę na kule. Zabawa gwarantowana.

Kręgle: jako kręgle można użyć butelki po napojach. Można je napełnić wodą lub piaskiem by były bardziej stabilne. Jako kula wystarczy zwykła piłka. Dzieci rzucają piłką w stronę butelek, by strącić ich jak najwięcej.

Owieczka: potrzebne będą przepaski na oczy (szale, chusty) i dzwoneczek. Dzieci zakładają przepaski na oczy, a jedno z nich, które ma być owieczką zawiesza sobie dzwoneczek. Następnie dzieci z przepaskami, krążąc po omacku, mają za zadanie złapać owieczkę. Wygrywa dziecko, któremu najdłużej udało się uciekać przed złapaniem.

Worek: potrzebny będzie worek z grochem lub piaskiem. Dzieci stają w kółku. Prowadzący trzyma worek i podaje go kolejnemu dziecku, by ono przekazało je dalej w określony sposób, na przykład jakby był bardzo ciężki, śmierdzący, parzący, itd. Po każdym kółku zmienia się prowadzący i wymyśla nowy sposób przekazywania worka.

Taniec: może się przydać kapelusz lub kolorowa czapka. Prowadzący zakłada ją na głowę i włącza taneczną muzykę. Wymyśla układ taneczny, który powtarzają wszystkie dzieci. Następnie przekazuje czapeczkę kolejnemu dziecku, które pokazuje swój układ. Zabawa kończy się kiedy czapka wraca do prowadzącego.

Zawsze można urozmaicić zabawę za niewielki koszt. Wiele firm oferuje wynajem sprzętu rekreacyjnego dla dzieci, gdzie można wypożyczyć karuzele, dmuchane zamki, trampoliny, zjeżdżalnie. Na jeden wieczór można stworzyć we własnym ogrodzie prawdziwy park rozrywki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *