Metody naturalne na impotencje

Wiele terapii naturalnych kładzie nacisk na stan zdrowia i relaksację, nieodzowne do satysfakcjonującego życia seksualnego. Poza wypróbowaniem metod wymienionych niżej można też skonsultować się ze specjalistą od akupunktury czy homeopatii.

AROMATERAPIA
Olejki eteryczne: szałwiowy, z drzewa sandałowego i ilangowy sprzyjają relaksacji i odczuwaniu doznań zmysłowych. Należy dodać po 2 krople każdego z nich do 4 łyżeczek oliwki do masażu albo do ciepłej kąpieli.

TERAPIE ZIOŁOWE

Miłorząb, Turnera cliffusa i żeń-szeń właściwy (Panax ginseng) sprzedaje się w wielu postaciach jako środki pobudzające seksualnie. Należy jednak mieć na uwadze, iż twierdzenia, jakoby działały one jak afrodyzjaki, są w najlepszym razie mylące.

ZIOŁA CHIŃSKIE

Specjaliści uważają, że nadmierny niepokój może spowodować zastój energii w wątrobie. Często przepisuje się mieszankę ziołową „złota komnata”, niekiedy z dodatkiem korzenia cibot.

DOMOWE SPOSOBY LECZENIA

♦    Podczas współżycia należy stwarzać intymną atmosferę, koncentrować się nie tylko na okolicy narządów płciowych. Cierpliwość i życzliwość partnerki często pozwala w pełni odzyskać potencję (patrz: Zaburzenia seksualne).

♦    Umiarkowane ćwiczenia fizyczne pomagają się zrelaksować, dodają energii, wzmagają świadomość własnego ciała oraz zwiększają pobudliwość seksualną.

♦    Niepokój i lęk zmniejszają ukrwienie okolicy narządów płciowych. Warto stosować techniki relaksacyjne, masaż. Wzajemny masaż ułatwia komunikację partnerów i pozwala opóźniać w pożądany sposób sam akt płciowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *