Najlepsze sposoby na uniknięcie przeziębienia

uczulenieGdy na dworze zimno, deszcz i wiatr; bardzo łatwo o infekcję.Na szczęście można ją skutecznie zwalczyć.

Wystarczy, że przemarzniesz, a już stajesz się łatwym celem dla wirusów,które wywołują przeziębienie. Jeżeli dodatkowo jesteś przemęczona, zestresowana lub odżywiasz się niezdrowo, twój organizm nie będzie w stanie się bronić. Sprawdź, co zrobić, by się nie przeziębić, a także jak się leczyć, gdy nie uda ci się uniknąć infekcji.

Jeżeli nie chcesz się przeziębić, postaraj się wzmocnić swoją odporność. Można to zrobić na wiele sposobów.
Hartuj się. Biorąc prysznic, na koniec polej cale ciało zimną wodą.
Dzięki temu twój organizm przyzwyczai się do zmian temperatur. Dobrze ci też zrobią masaże szorstką rękawicą, które pobudzają krążenie krwi i wzmacniają.
Prawidłowo się odżywiaj. W twojej diecie nie może teraz zabraknąć produktów bogatych w białko i witaminy.

Jedz warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste, chude mięso (drób. cielęcina). nabiał. Pamiętaj, że posiłki powinnaś jadać o stałych porach.

Uprawiaj sport, najlepiej na świeżym powietrzu. Jeżeli trudno ci się do tego zmobilizować, przynajmniej wybierz się codziennie na spacer- nie za lekko, ale też niezbyt grubo, by się nie przegrzać. Tylko podczas snu organizm może się zregenerować. Gdy grzeją kaloryfery, powietrze staje się suche. Pod jego wpływem błona śluzowa nosa i gardła nadmierne wysycha i nie jest w stanie należycie chronić cię przed wirusami.

Pamiętaj! Wirusy przenoszą się głównie na dłoniach. Dlatego nie używaj tych samych przedmiotów, co osoby przeziębione i często myj ręce.

Początek przeziębienia bywa zwykle łagodny. Najpierw zaczynasz kichać i drapie cię w gardle. Jeżeli w tym momencie zaczniesz walczyć z infekcją, uda ci się uniknąć choroby. Najlepiej weź wieczorem gorącą kąpiel lub wymocz stopy w gorącej wodzie. Następnie wypij ciepłą herbatę z cytiyną lub sokiem z malin i połóż się do łóżka. Dodatkowo możesz podłożyć pod stopy termofor. By wspomóc organizm w walce z wirusami, warto zażyć witaminę C. cynk lub preparat z wyciągiem z jeżówki.