Pierwsza wyprawka dla dziecka

Pierwsza wyprawka dla dziecka

Przed narodzeniem dziecka warto zawczasu zadbać o niezbędne akcesoria i przedmioty. Było już o urządzaniu pokoju dla dziecka, więc teraz będzie kilka porad jak przygotować pierwszą wyprawkę dla dziecka i mamy.

Na zakupy do kompletowania wyprawki dla dziecka dobrze wybrać się na jakiś czas przed porodem, kiedy matka ma jeszcze siły by chodzić, czyli zanim urośnie jej duży brzuch i póki nie zaczynają szybko boleć i puchnąć jej nogi. Nie dajmy się zwariować reklamom, nie wszystko co jest polecane jest koniecznie potrzebne. Wiele z rzeczy kusi, cieszą oko i chciałoby się je mieć, ale większość z nich to zbędny wydatek. Zwłaszcza ubranka dziecięce, chętnie kupowane przez mamy w dużych ilościach, z których dziecko bardzo szybko wyrośnie i szybko pójdą w odstawkę, a ubranka niestety nie są tanie, więc będzie to trochę przykre dla kieszeni rodziców. Najważniejszymi kryteriami jakimi należy się kierować to praktyczność i bezpieczeństwo dla dziecka.

Oczywiście nie oznacza to, że wystarczą dwa śpioszki. Powinno być tyle ubranek, aby można było w co przebrać dziecko, kiedy się pobrudzi, a także na każdą pogodę. Oto przykładowa lista niemowlęcej garderoby: body z krótkim rękawkiem, body z długim rękawkiem, kaftaniki, koszulek, śpioszki, bluzy i sweterki, spodenki, czapeczki wiązane pod szyją, na lato lekkie kapelusiki z daszkiem lub czapeczki, kombinezon letni i na zimę, rękawiczki, szaliczki, ręcznik z kapturem, Jeśli chodzi o ilość to wystarczą ok. 4-6 sztuk każdego ubranka. Nie za dużo, a w sam raz by matka miała w co ubrać dziecko.

Kolejno wybiera się przybory i akcesoria do pielęgnacji. Dziecko, mimo że potrzebuje troski i szczególnej pielęgnacji, nie potrzebuje dużej ilości kosmetyków. Jego skóra musi jeszcze sama wytworzyć sobie pełną, ochronną florę bakteryjną, dlatego nie należy przesadzać z kosmetykami. Dobrze jest mieć płyn do kąpieli, który usuwa zarazki oraz chroni i nawilża skórę. Niektóre działają tak, że nie potrzebne są później oliwki, nie znaczy to, że trzeba z niej zrezygnować. Do smarowania pupy przyda się krem nawilżający. Na powstałe podrażnienia i otarcia są specjalne maści łagodzące, ale by nie powodowały uczuleń i kolejnych podrażnień musi być ona przeznaczona specjalnie dla skóry dzieci, najlepiej z apteki. Do pełnego zestawu brakuje chusteczek nawilżających, pieluszki i wyprawka dla bobasa jest już pełna. Po pewnym czasie można już wprowadzić szampon dla niemowląt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *