Plaster dobry na wszystko

plasterCoraz częściej producenci leków zamiast tabletek proponują plastry – tak samo skuteczne, ale o wiele bardziej przyjazne dla żołądka i wątroby.

Jeśli możesz wybierać między pigułką a plastrem – wybierz plaster. Po pierwsze, chronisz układ pokarmowy przed szkodliwym wpływem farmaceutyków, po drugie, lek powoli wchłania się do krwi i utrzymuje się jego stały poziom w organizmie. Plaster nie stwarza zagrożenia przedawkowania, a poza tym możesz go stosować dłużej niż tradycyjne leki.

Na nerwy
Ziołowy plaster Relax Sens – zawiera wyciągi i olejki eteryczne m.in. z dziurawca, passiflory, lawendy, ziela werbeny.
Łagodzi uczucie napięcia i niepokoju, nie powoduje senności ani uzależnienia. Plaster nakleja się na plecy w okolicach łopatki Działa przez 8-12 godzin Dostępny bez recepty.

Antykoncepcyjny
Evra – nasączony jest dwoma rodzajami substancji hormonalnych: estrogenem (ety-nostradiol) oraz progestage-nem (norelgestromin), które nie dopuszczają do owulacji. Hormony przedostają się bezpośrednio do krwiobiegu i nie obciążają wątroby. Plaster jest bardzo wygodny. Nakleja się go raz na tydzień. Można go nosić na pośladku, podbrzuszu, plecach lub ramieniu. Każdy kolejny trzeba przykleić w innym miejscu, by uniknąć ewentualnych podrażnień skóry. Doskonale przylega do ciała i jest odporny na odklejanie. Można się w nim kąpać.

Na skaleczenia

Nowa generacja plastrów na skaleczenia, otarcia, drobne rany cięte oraz oparzenia jest absolutnie rewelacyjna! Opatrunki Urgo są powleczone specjalnymi żelami (lipidowo-koloidowym do oparzeń i hydro-koloidowym do otarć). Łagodzą ból, nie przywierają do rany i, co ważne, podczas gojenia nie tworzą się strupy. Plastry przypominają sztuczną skórę, są niemal niewidoczne.

Antynikotynowy

Niquitin – pomaga rzucić palenie. Dostarcza bezpieczną dawkę nikotyny bez szkodli- i wych substancji zawartych w dymie tytoniowym. Nikotyna na szybko wchłania się do organizmu i osiąga stężenie we krwi równe połowie stężenia powodowanego przez palenie papierosów. Utrzymuje się ono przez 16 godzin i usuwa objawy abstynencji, czyli rozdrażnienie, nerwowość, trudności w koncentracji, bóle głowy. Plaster przykleja się na ramię codziennie rano.

Z hormonami
Stosuje się go w ramach hormonalnej terapii zastępczej tuż przed i podczas menopauzy. Powoli uwalnia stałą, niewielką dawkę estrogenu, który przedostaje się do organizmu. Zapobiega objawom przekwitania, takim jak: uderzenia gorąca, wzmożona potliwość, bóle głowy, kołatanie serca, rozdrażnienie. Szczególnie polecany kobietom, które chorowały na wątrobę, schorzenia woreczka żółciowego lub żylaki. Nakleja się go 1-2 razy w tygodniu o tej samej porze dnia.

Na chorobę lokomocyjną
Transway – zapobiega nudnościom, chroni przed chorobą lokomocyjną. Działa na zasadzie akupunktury. Nakleja się go przed podróżą na wewnętrzną stronę nadgarstka. Bez recepty.