Pozbądź się dolegliwości poprzez kąpiel

ziolaWykorzystaj naturalne właściwości roślin i olejków, aby nie korzystając z pomocy chemicznych medykamentów, powrócić do zdrowia i odzyskać dobre samopoczucie.

Kąpiel rozgrzewająca: Wypełnij wannę w 1/3 wodą (ok. 37 st. C). Dodaj 10 kropli olejku cedrowego. Zanurz się na 10-15 minut. Wychodząc z wanny, nie wycieraj się, tylko owiń w prześcieradło frotte i połóż do łóżka. Możesz też użyć olejku do rozgrzewającej kąpieli.

Przeciw wypryskom i egzemie: Za lej 2 litrami wody dwie garście szałwii, tyle samo skrzypu polnego i nasion siemienia lnianego. Ogrzewaj przez ok. 20 minut, odstaw na następne 10 minut. Przecedź odwar i wlej do wanny z wodą.

Na bóle stawów: Użyj borowiny – wypróbuj emulsję borowinową.

Na migrenę: Wlej do wanny przecedzony wywar z rozmarynu, korzenia kozłka i szyszek chmielu (po garści ziela).

Na nadwrażliwe jelita: Dodaj do kąpieli wywar ze szklanki suszonych kwiatów rumianku lub kilku herbatek ekspresowych.

Na katar: Przygotuj wywar z dwóch garści świeżych sosnowych igieł lub kilku szyszek i 2 litrów wody. Wlej do wanny przez gazę. Igły można zastąpić aromaterapeutycznym olejkiem sosnowym.

Uspokajająca: Zalej wrzątkiem garść ziela lawendy. Po 20 minutach przecedź, dodaj do wody. Kąpiel pachnąca lawendą łagodzi także bóle mięśni i migrenę. Zamiast naparu możesz użyć gotowego olejku lawendowego.