Stosowanie Planu Protal przez ciężarne kobiety

Stosowanie Planu Protal przez ciężarne kobiety

Kobiety w okresie ciąży, przed porodem, powinny ważyć pomiędzy 8-12 kg przybranymi na okres ciąży. Waga jest również zależna od wzrostu, a także i liczby wcześniejszych ciąż. By zapobiec zbyt dużemu przybraniu na wadze w tym okresie, można zastosować plan doktora Dukana w fazie III.

Aby dieta nie komplikowała ciąży musi zostać odpowiednio przygotowana. Kobiety przy nadziei stosujące ją, powinny wykorzystać 3 łagodzące zalecenia, a mianowicie jeść podwójne porcje owoców, zamiast chudego mleka spożywać półtłuste – najlepiej 2%, jogurty, białe serki, itp.

Kobieta ciężarna musi także usunąć z jadłospisu dzień, w którym są spożywane same proteiny. Posiadając nadwagę, nawet przed zajściem w ciążę, możemy pilnować, by w okresie tych 9 miesięcy nie przytyć zanadto. Odpowiedzią na rozterki może być III faza Planu Protal. Możemy ją dodatkowo wzmocnić usuwając produkty skrobiowe i odświętne posiłki.

U kobiety otyłej, gdzie nadwaga może przyczynić się do powstania komplikacji u matki lub dziecka, można zastosować II fazę diety doktora Dukana. W skrajnym przypadku dopuszcza się nawet zastosowanie fazy I. Jednakże może mieć to jedynie miejsce na początku ciąży i bezwarunkowo: pod czujnym okiem lekarza.

Kobiety po porodzie często borykają się z nadwagą. Jednakże ważną informacją jest to, iż nie można wrócić do wcześniejszej wagi, to poważnie może zaszkodzić naszemu zdrowiu.