W jakich schorzeniach nasza dieta jest szczególnie pomocna?

W tym wypadku mogę czerpać nie tylko z moich własnych doświadczeń, ale także z tego, czego doświadczali uczestnicy moich pierwszych seminariów. Mogłam obserwować ludzi, którzy przychodzili chorzy, a w miarę stosowania diety stopniowo wracali do zdrowia. I tak, na moich oczach powoli dochodziła do zdrowia kobieta dotknięta artretyzmem stawów i przez to fizycznie niepełnosprawna. Towarzyszyłam młodej kobiecie w procesie zdrowienia, który powodował cofanie się obrzęku gruczołów. Widziałam na własne oczy, jak u jednego z uczestników czerwonosine na skutek ciężkiego stanu zapalnego opuszki palców przybrały znowu normalny kształt i kolor.

Z dalszych zadowalających obserwacji dokonywałam w następujących przpadkach:
nadwaga, nadciśnienie, niedociśnienie, zawroty głowy, podwyższony poziom cholesterolu, podwyższone stężenie trójglicerydów we krwi, hypoglikemia, zapalenie żył, odma, cellulitis, klujący ból w kolanach, zgaga, nadkwasota, wrzody żołądka, ucisk w żołądku, mdłości, wzdęcia, problemy z trawieniem, chroniczne zaparcia, niedowaga, wysypki na twarzy, bąble na rękach, wrzody, pokrzywka, egzema, świąd, łupież, łuszczyca, migrena, dolegliwości okresu przekwitania, wewnętrzny niepokój, choroby nerwów, kamica nerkowa, reumatyzm, gościec.

Dzięki tym dowodom, których potwierdzeniem są otrzymywane przeze mnie cały czas listy, twierdzę z przekonaniem, że oryginalna dietaa doktora Haya pomaga zdrowieć. Wytłumaczenie jest oczywiste: najważniejsze jest zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej. Dzięki zasadowemu sposobowi odżywiania, bogatemu w witaminy, składniki mineralne i enzymy, poprawia się ogólna przemiana materii i morfologia. Zdrowe żywienie, to: warzywa, sałata, surówki, owoce, kiełki, ziarno i młode ziemniaki. Ta dieta aktywizuje wszystkie narządy, a jednocześnie je odciąża. Wielu chorób można byłoby uniknąć dzięki temu sposobowi odżywiania, gdyż także choroby stawów, zaburzenia krążenia, zawał serca, udar i rak zaliczają się do chorób, których przyczyną może być zbyt duża ilość kwasów.

Mimo to, nie chciałabym budzić przedwczesnych oczekiwań, gdyż dieta rozdzielna nie jest lekarstwem. Zdrowie zależy również od wewnętrznego spokoju, przyjaznego otoczenia, miłości do samego siebie i radości życia. Dieta rozdzielna stanowi pierwszy krok do harmonijnego życia. Sam zdecydujesz, czy chcesz go zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *