Zabawy z dzieckiem

Zabawy z dzieckiem

Dzieci potrzebują spędzać dużo czasu z rodzicami. Dzieci pragną spędzać razem z rodzicami czas, to sprawia, że rodzice często są namawiani do znalezienia czasu na gry i zabawy. Aby naprawdę spędzić czas z dzieckiem, trzeba całkowicie oddać się zabawie. Dzieci muszą się bawić. To ich praca. Wszystkie ssaki grają, to jest ich sposób na uczenie umiejętności, które będą im potrzebne w przyszłości. Jest to także sposób małe ludzie przetwarzać swoje emocje.

Dzieci są bardziej ruchowo fizyczne niż dorośli. Kiedy się naładują emocjonalnie, ich ciała trzeba rozładowywać z całej tej energii. To jeden z powodów, dla których dzieci mają tak wiele więcej energii niż my. Można to wykorzystać na korzyść, bo gdy gramy w gry, chichot i pot i krzyk dzieci uwalnia stłumione hormony stresu. Wspólne zabawy zbliżają emocjonalnie dzieci z ich rodzicami. Jest to świetny sposób, by zbliżyć się do swojego dziecka.

Najprostszym sposobem na budowanie przyjaźni jest zaplanować kalendarza zabaw lub utworzyć grupę zabaw dla Twojego dziecka i jego przyjaciół. Zaplanuj zabawy poprzez wprowadzenie gier lub działalności, a następnie dyskretnie możesz obserwować zachowanie dziecka i postęp jego rozwoju. Po tym, będziesz wiedzieć, jakie społeczne umiejętności ma dziecko jest, a które są mu obce i należałoby je trenować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *