Zalety i wady diety kapuścianej

Zalety i wady diety kapuścianej

Zalety diety prezydenckiej

Główną zaletą diety kapuścianej są jej jasne i nieskomplikowane zasady. Program opiera się na niezwykle prostej w przyrządzeniu zupie, która pomaga spalać zbędny tłuszcz. Dieta zaliczana jest do błyskawicznych metod pozwalających osiągnąć upragnioną sylwetkę – trwa zaledwie tydzień, a zrzucić można nawet do 6 kilogramów. Głównym komponentem tego programu odchudzającego jest kapusta. To przez długie lata nie do końca doceniane warzywo zawiera dużo witaminy C, jest niskokaloryczne i umożliwia regulację pracy jelit oraz żołądka (dzięki czemu usprawnia przemianę materii). Co ciekawe, okazuje się, że im więcej kapusty zjadamy, tym więcej jesteśmy w stanie schudnąć. Dzięki temu, podczas diety nie będziemy chodzić głodni – zawsze, kiedy poczujemy łaknienie, możemy spokojnie sięgnąć po talerz zupy.

Chociaż wiele osób zniechęca się monotonnością diety kapuścianej, fakt, że trwa ona tylko tydzień powinien zmobilizować każdego, kto szuka odpowiedniej metody na niezwykle szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów.

Wady diety kapuścianej

Wada diety kapuścianej jest oczywista – konieczność zjadania codziennie tej samej zupy staje się po kilku dniach niezwykle nużące, a nawet ciężkie do zniesienia – zwłaszcza dla osób, które nie przepadają za kapustą. Program ten jest przeznaczony przede wszystkim dla osób z niewielką nadwagą. Osoby otyłe nie powinny stosować tej metody bez wcześniejszego skonsultowania się z lekarzem.

Nie podlega dyskusji, że negatywną stroną tej diety jest nie dostarczanie organizmowi niezbędnych składników odżywczych wpływających na jego prawidłowy rozwój, takich jak żelazo, białko, wapń, magnez i węglowodany. Ich niedobór może mieć negatywny wpływ na zdrowie – stwarza ryzyko wystąpienia zaburzeń krążenia i rytmu serca. Z tej przyczyny odradza się stosowanie tego programu przez okres dłuży niż siedem dni.

Kolejną negatywną stroną diety kapuścianej jest duże ryzyko wystąpienia efektu jojo. Możemy jednak tego uniknąć, gdy po siedmiu dniach nie powrócimy do złych nawyków żywieniowych. Dietetycy polecają, aby po diecie kapuścianej przejść na mniej restrykcyjny, lecz niskokaloryczny program odżywiania. Dzięki temu uda nam się utrzymać wypracowaną sylwetkę, z której możemy być dumni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *