Zapalenie pęcherza moczowego

Zapalenie pęcherza moczowego to przypadłość przed którą nie można się ustrzec. Może dotknąć każdego bez względu na wiek i płeć. Oczywiście kobiety są bardziej narażone niż mężczyźni.

Objawy zapalenia pęcherza moczowego

Gdy pojawią się objawy można skorzystać z naturalnych preparatów. Najczęściej jest stosowana żurawina, pietruszka, nagietek, rumianek. Są to oczywiście środki, które pomagają w przezwyciężeniu dolegliwości. Jednak w chwili gdy pojawiają się objawy typowe dla zapalenia pęcherza moczowego, takie jak parcie czy krew, należy wówczas się wybrać do specjalisty, który dobierze odpowiedni sposób leczenia. Nie wolno bagatelizować zapalenia pęcherza moczowego, ponieważ może się przerodzić w chroniczne (przewlekłe) zapalenie pęcherza, wówczas mogą wystąpić komplikacje (marskość pęcherza).

Rodzaje zapalenia pęcherza moczowego

Zapalenie pęcherza można podzielić w zależności od tego jak jest rozległe, to znaczy czy zajmuję całą powierzchnię pęcherza czy też tylko jakiś niewielki element. Drugim wyznacznikiem jest nasilenie z jakim występują objawy. Wziernikowanie pęcherza pozwala na dokładniejszą analizę wzrokową zmian powstałych na ściankach pęcherza. W książce Urologia Tom I pod redakcja Stefana Wesołowskiego są wyróżnione inne rodzaje zapalenia, które często występują razem z ostrym bądź przewlekłym zapaleniem pęcherza.

O zapaleniu pęcherza moczowego opowiada też prof Paweł Kamiński w filmiku dotyczącego zapalenia pęcherza moczowego. Ze względu na budowę anatomiczną schorzenie dotyka kobiety. łatwe leczenie jest, gdy pacjentka szybko zareaguje na objawy dotyczące zapalenia pęcherza moczowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *