Zimno, jako złoty środek przeciw nadwadze wg Pierre Dukana

Zimno, jako złoty środek przeciw nadwadze wg Pierre Dukana

Stosując różnego rodzaju kuracje odchudzające, musimy wykorzystywać wszelkie możliwe, niekiedy wydawałoby się drobne pomoce, w zwalczaniu zbędnych kilogramów. Spalać kalorie można na różny sposób:

  • Podczas intensywnej pracy
  • Ćwiczeń
  • W trakcie zwykłego spaceru

Setki dodatkowych kalorii możemy spalić dbając także o codzienne kontrolowanie ciepła i zimna, które oddziałują na nasz organizm. Odpowiednie zagospodarowanie ciepła, wykorzystanie zimna może przyczynić się do tego, że pozbędziemy się dodatkowych kalorii.

  • Jednym ze sposobów na wykorzystanie zimna w kuracji odchudzającej jest unikanie przegrzanych pomieszczeń. Przebywając w pokoju nagrzanym do 25 stopni nasze skłonności do tycia umacniają się. Gdy tylko obniżymy temperaturę na 22 stopnie – nasz organizm spali 100 dodatkowych kalorii wciągu dnia. To tak jakbyśmy przez 20 minut uprawiali jogging.
  • Innym sposobem na wykorzystanie zimna jest unikanie noszenia zbyt grubych i zbyt wielu ubrań. Zimą wcale nie musimy być szczelnie otuleni. Zmniejszenie warstw ubrania może spowodować utratę kolejnej setki kalorii w ciągu doby.
  • Kolejnym sposobem w walce z otyłością może być spożywanie zimnych dań. Jedząc schłodzone posiłki zmuszamy nasz organizm do ich podgrzania, przez co wydziela on ciepło. Powoduje to większe spalanie kalorii.
  • Odchudzać również mogą kąpiele. Zamiast gorącej wody pod prysznicem kąpmy się w nieco chłodniejszej (ok. 20 stopni). Będąc w takim strumieniu przez 2 minuty spalimy równowartość kaloryczną przebycia 3 km marszem (ok. 100 kcal).
  • Jak zauważyliśmy zimne posiłki przyczyniają się do podkręcenia obrotów organizmu. Tak też jest w przypadku zimnych napoi. By nasze ciało mogło podnieść temperaturę wody o 33 stopnie – musi spalić około 60 kcal.
  • Ostatnim, prostym, aczkolwiek bardzo skutecznym sposobem na dodatkowe spalanie kalorii jest ssanie kosteczek lodu. Gdy są one zmrożone w temperaturze -10 stopni, to spożycie 6 kostek jest równoważne z pozbyciem się 60 kcal.

Podsumowując poprzez zwykłe, codzienne czynności możemy spalić aż 420 kcal. Dla osób chcących pozbyć się nadmiaru zbędnych kilogramów, jest to ogromna wartość.